Wiadomości

 • czwartek, marzec 3, 2016 - 20:54

  Część propozycji nowego rządu może się przyczynić do wzrostu szarej strefy – ocenia prof. Leszek Balcerowicz, przewodniczący Rady FOR. Impulsem do jej rozwoju będzie podnoszenie płacy minimalnej, czyli kosztu dla pracodawcy, który skłoni niektórych do zatrudniania na czarno. Z kolei uzależnienie otrzymania wsparcia na dzieci od dochodów może skłaniać...

 • środa, styczeń 6, 2016 - 10:56
  Już nie tylko korporacje, lecz także małe i średnie firmy z Belgii są zainteresowane inwestowaniem w Polsce. Według Belgijskiej Izby Gospodarczej tamtejsi przedsiębiorcy cenią sobie w Polsce duży, dynamiczny rynek i jej znakomite położenie z łatwym dostępem do pozostałych rynków Europy Środkowej i Wschodniej.  
 • wtorek, grudzień 22, 2015 - 20:47

  Szacowany na 6,5 mld zł rynek reklamy w tym roku będzie w pewnym stopniu kształtowany przez czynniki polityczne. Z jednej strony branża pilnie śledzi zmiany w TVP. Trudno jednak przewidzieć, czy i jak zmieni się polityka handlowa oraz oglądalność pod wpływem zmian programowych. Z drugiej strony jest ryzyko, że obciążenia podatkowe wpłyną na budżety...

 • poniedziałek, listopad 9, 2015 - 22:51

  Do 20 stycznia można zgłaszać formę opodatkowania przychodów z najmu nieruchomości lub jej zmiany. Ci, którzy opłacają ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, czyli stawkę 8,5 proc., muszą się rozliczyć z fiskusem do końca stycznia. W tym roku ostatni dzień na składanie rozliczeń wypada 1 lutego. W PIT-28 można uwzględnić ulgę rehabilitacyjną...

 • piątek, kwiecień 3, 2015 - 20:55

  Na świecie średnio 22 proc. osób zasiadających na wysokich stanowiskach kierowniczych to kobiety – wynika z badania „Women in Business 2015” firmy Grant Thornton International. W Polsce odsetek ten wynosi 37 proc. Rola kobiet w polskiej gospodarce jest więc coraz większa, jednak wciąż zbyt mała, co wiąże się z uwarunkowaniami kulturowymi i ...

 • czwartek, maj 16, 2013 - 12:35
  Telewizory plazmowe Samsung serii F8500 na nowo definiują odwzorowanie czerni na ekranie. Technologia Real Black Pro sprawia, że jej odcienie są bogatsze i głębsze niż w jakichkolwiek innych telewizorach dostępnych obecnie na rynku. Panel Super Contrast rozjaśnia ekran, maksymalizując kontrast i zapewniając niespotykanie żywy obraz.
 • piątek, luty 8, 2013 - 13:31
  O ile w sklepie tradycyjnym płatności bezgotówkowe mogą być dodtakowym ułatwieniem w procesie zakupu, o tyle w sklepie internetowym to podstawa. Sklep, który zachęci swoją architekturą, asortyment, który będzie dostępny w atrakcyjnych cenach, oraz działania marketingowe mogą spełznąć na niczym jeśli proces opłacenia rachunku będzie zbyt skomplikowany.
 • poniedziałek, styczeń 21, 2013 - 14:45
  Tylko rodzice mogą nauczyć dziecko mądrego i świadomego korzystania z komputera i Internetu. A rodzicielska miłość i uwaga to najlepsze bufory bezpieczeństwa – mówi dr Anna Andrzejewska, pedagog w zakresie edukacji informatycznej i medialnej, ekspert w dziedzinie zagrożeń cyberprzestrzeni.
 • poniedziałek, grudzień 10, 2012 - 13:42
  Sprzedaż detaliczna wzrosła w sierpniu o 5,8 proc. w skali roku, czyli zgodnie z konsensusem rynkowym, po 6,9 proc. odnotowanych przed miesiącem. - Wyniki sprzedaży można podsumować naszym zdaniem dość krótko – trend spadkowy jest kontynuowany, co potwierdza w szczególności kompozycja wzrostów.
 • poniedziałek, listopad 5, 2012 - 13:39
  Zaledwie co trzeci polski lekarz podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) to lekarz rodzinny. Tysiące przypadków zachorowań, które powinny być leczone przez lekarzy pierwszego kontaktu, trafia do specjalistów, co powoduje gigantyczne kolejki. Lekarze POZ nie koordynują leczenia pacjentów po skierowaniu ich do specjalistów.